Connect with Us

Stadiumi i ri i Fierit një realitet, ja kur do nisin punimet

Sport

Stadiumi i ri i Fierit një realitet, ja kur do nisin punimet

Publikuar

-

Skuadra e Apolonisë dhe qyteti i fierit do të kenë një stadium të ri, i cili do të përdoret nga vendasit, por edhe nga ndeshjet e kuqezinjve, qoftë kombëtaret e moshave, ashtu edhe deri në ekipin A. Dihet që sipas projektit, stadiumi i ri do të ndërtohet në hyrje të qytetit të Fierit, afër Njësisë Administrative apo fshatit Vajkan…

Ky stadium pritet që të shtohet pas atij të Elbasanit, Shkodrës dhe “Air Albanias”, ndërsa skuadrat e jugut që mund të luajnë sfida në Europë, nëse do t’i zhvillojnë aty pa problem, duke qenë se edhe afërsia gjeografike me aeroportin e Rinasit nuk është shumë e madhe…

Bashkia e Fierit, Federata Shqiptare e Futbollit, apo dhe klubi Apolonia e kanë shpalosur dhe janë njohur me projektin, ndërsa bëhet e ditur, se shumë shpejet, këtë verë pritet që të startojë punimet, të cilat do të zgjasin par afro dy vite…./vipsport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: