Connect with Us

Surpriza e Kukësit, afron në ekip ish-sulmuesin e Skënderbeut

Sport

Surpriza e Kukësit, afron në ekip ish-sulmuesin e Skënderbeut

Publikuar

-

Verën që shkoi Kukësi afroi ishlojtarin e Kombëtares dhe Skënderbeut Enis Gavazaj, cilësitë e të cilit janë të mëdha. 25-vjeçari ka luajtur në 25 takime të Kukësit, 21 nga të cilat si titullar, e ka shënuar 1 gol.

Drejtuesit shpresojnë që me trajnerin Shehi, Gavazaj të vijë në 100 për qind të formës së tij. Por, tashmë drejtuesit e Kukësit nuk janë ndalur me kaq, por gazeta zbulon se në radhët e nënkampionëve është afruar dhe vëllai i Gavazajt, Zenel Gavazaj, i cili prej ditësh po stërvitet me ekipin e parë të Kukësit.

Nuk ka një konfirmim zyrtar nëse talenti 19- vjeçar ka firmosur me nënkampionët. Sulmuesi ka qenë më parë pjesë e Skënderbeut, por nuk gjeti hapësira në radhët e korçarëve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: