Connect with Us

VIDEO/ “Boom boom” Cikalleshi, shqiptari shënon supergol në kampionat

Kombëtare

VIDEO/ “Boom boom” Cikalleshi, shqiptari shënon supergol në kampionat

Publikuar

-

Bomberi i Kombëtares, Sokol Cikalleshi ka gjetur sërish rrugën e rrjetës në kampionatin turk, me fanellën e Akhisarspor, në sfidën ndaj Adana Demirsport.

Ky është goli i dytë radhazi dhe i 8-ti në kampionat për sulmuesin kavajas, i cili duket se po rigjen formën e dikurshme. Në minutën e 29-të, pas asistit të Dizam nga e majta, Cikalleshi goditi saktë në hyrje të zonës me të majtën, teksa zhbllokoi shifrat, duke kaluar në avantazh skuadrën e tij. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin 0-1 të Akhisarsport.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: