Connect with Us

Video/ Mbrëmje dramatike në “Anfield”, kampionët e Liverpool-it eliminohen nga skuadra e Simeones

La Liga

Video/ Mbrëmje dramatike në “Anfield”, kampionët e Liverpool-it eliminohen nga skuadra e Simeones

Publikuar

-

Atletico Madrid ka eliminuar nga Champions League kampionët në fuqi të Liverpoolit. Ndeshjen e parë në Spanjë, bënë detyrën, fitore 1-0 dhe mbrojtje e hekurt.

Në “Anfield Road”, u ndëshkuan në minutën e 43-të, por arritën ta dërgonin takimin në shtesë. Firmino i ndëshkoi sërish dhe dukeshin të eliminuar, por gjeniu Simeone, aktivizon Llorenten, i cili shënon dy gola dhe çon shifrat në 2-2.

Morata vuri qershinë mbi tortë në sekondat e fundit, duke shënuar dhe golin e tretë për Atleticon, që merr një fitore historike në stadiumin mitik anglez. Hera e parë që Simeone viziton stadiumin e Liverpoolit dhe padiskutim që do të jetë një natë e paharrueshme…

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: