Connect with Us

Video: Nuk lejohet dhënia e dorës, ja si takohen Klopp dhe Simeone

La Liga

Video: Nuk lejohet dhënia e dorës, ja si takohen Klopp dhe Simeone

Publikuar

-

Masat që po ndërmerren për mos përhapjen e Koronavirusit janë tejet të rëndësishme dhe duhen zbatuar nga të gjithë. Edhe futbolli iu është nënshtruar këtyre masave teksa këshillohet që futbollistët, stafet teknike dhe trajnerët të mos takojnë duart me njëri-tjetrin si përpara.

Kjo edhe si një mesazh sensibilizimi për njerëzit që i ndjekin nga televizioni. Kështu, ka nisur të aplikohet edhe një mënyrë e re takimi, teksa në vend të dhënies së dorës, mund të takosh krahët.

Këtë formë ka dashur ta aplikojë edhe Jurgen Klop në fillimin e ndeshjes me Atletiko Madrid, por që diçka e tillë ishte harruar nga kolegu i tij Diego Simeone. Megjithatë, argjentinasi e kapi shpejt situatën dhe ia doli të takohej në mënyrën e re, duke e përcjellë situatën me shumë humor.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: