Connect with Us

Video/ Shënoi gol “alla Messi” në Angli, talenti shqiptar: E shoh veten duke luajtur për Kombëtaren A

Kombëtare

Video/ Shënoi gol “alla Messi” në Angli, talenti shqiptar: E shoh veten duke luajtur për Kombëtaren A

Publikuar

-

Home

Ekskluzive/ Shënoi si Mesi, Armando Dobra “telefonon” Rejën: E shoh veten te Shqipëria A, e kam shembull yllin e Barcelonës
Last updated Mar 11, 2020
0
Share
Armando Dobra do të shënonte një gol “alla Mesi” në ndeshjen e fundit të Ipswich U-23 ndaj Cardif U-23. Topin do ta merrte vetë dhe do ta dërgonte në rrjetë, me një aksion individual që i kalonte të gjithë kundërshtarët si të ishin vetëm piketa në fushë. Lojtari i Ipswich është gjithashtu pjesë e të rinjëve të Shqipërisë, por dëshira e tij është edhe më e madhe.

Në një intervistë për “Sport Ekspres”, Dobra shpreh hapur dëshirën për t’iu bashkuar menjëherë Shqipërisë A. Padyshim që këtu flasim për një talent të klasit të lartë, që i ka të gjithë elementet për t’u bërë një lojtar i madh, megjithëse ka ende punë përpara duke parë moshën e tij, pasi është vetëm 19-vjeç.

Goli i fundit i shënuar kundër Cardiff U-23 në stilin “alla Messi”. Në rrjetet sociale po të përgëzojnë të gjithë. Çfarë të kanë thënë shokët e ekipit apo trajneri?

Ata më thanë mua që ishte një gol i pabesueshëm. Për mua ai rast i tregonte të gjitha gjërat e mira që unë mund të bëj në fushën e lojës.

Në lojën individuale shfaq aftësi shumë të mira, me driblimet dhe mënyrën si e kërkon portën kundërshtare. Në çfarë pike të veçantë e sheh që ke ende për të përmirësuar?

Unë mendoj se jam rritur fizikisht, por duhet që të rritem edhe më tepër dhe të jem më i fortë. Sigurisht që më duhet të kontrolloj edhe temperamentin tim, sepse mund të bëhem nervoz nëse jemi duke humbur dhe kjo ndikon në lojën time.

Mes të rinjëve dhe ekipit të parë. Futbollisti i Ipswich A, Fred Sears, ka thënë fjalët më të mira për ty. Kur do të shohim vetëm në skuadrën e parë?
Mirë, atëherë shpresojmë që këtë sezon ose në kampionatin e ardhshëm. Por mendoj se kjo është një zgjedhje që i takon trajnerit, që të më aktivizoj mua ose jo. Sa për mua, jam gati.

Vetëm 19-vjeç. Ku e sheh veten Armando sa i përket Kombëtares së Shqipërisë, pasi mund të përdoresh tek të rinjtë, apo kërkohet ndoshta edhe për Shqipërinë A?

Unë e shikoj veten time duke luajtur për ekipin e parë të Shqipëria, sepse mendoj që i kam shanset nëse vazhdoj kështu që të paraqitem mirë.

Një idhull që inspirohesh nga lojtarët europian dhe që kërkon ta zbatosh në lojën tënde, apo kemi të bëjmë me një Armando Dobra tërësisht origjinal?

Mesi është lojtari që unë e ndjek si shembull. Më pëlqen shumë mënyra sesi ai luan dhe them se është një nga më të mirët të të gjitha kohërave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: