Connect with Us

E zbulojnë nga Franca/ Ja çfarë pritet të ndodhë me Euro 2020

Sport

E zbulojnë nga Franca/ Ja çfarë pritet të ndodhë me Euro 2020

Publikuar

-

Bota është futur zyrtarisht në pandemi dhe tashmë shëndeti qëndron mbi çdo gjë tjetër. Gjysma e kampionateve në Europë kanë mbyllur dyert, pjesa tjetër kanë mbyllur aktivitetin, ndërsa ka edhe nga ato që ende sfidojnë “rregullat”…

Problemi tani mbeten ndeshjet ndërkombëtare dhe pikërisht për këtë arsye UEFA ka lajmëruar të 55 federatat europiane që janë pjesë e saj, që të martën do të zhvillohet videokonferenca direkt me krerët e tyre, për të pasur një komunikim zyrtar dhe mbi atë që do të ndodhë.

Sipas prestigjozes “L’Equipe”, UEFA do të komunikojë anulimin e Euro 2020 për shkak të përhapjes në masë të Koronavirusit dhe zhvillimin e tij në vitin 2021. Sapo të bëhet zyrtar ky vendim, do të jetë më e lehtë për të organizuar kampionatet në të gjitha vendet, përfshirë edhe Europa League dhe Champions League. Në fakt, në muajin qershor pritet që të vazhdojnë kampionatet si zakonisht dhe përfundojnë, natyrisht nëse rreziku i epidemisë të jetë shuar apo rralluar shumë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: