Connect with Us

“Është mes 8 më të mirëve në Europë”, media prestigjioze i thur elozhe Gjimshitit

Kombëtare

“Është mes 8 më të mirëve në Europë”, media prestigjioze i thur elozhe Gjimshitit

Publikuar

-

Atalanta po përjeton tani ëndrrën e vetë, teksa mposhti bindshëm Valencian dhe preu biletën për në çerekfinalet e kompeticionit më prestigjoz për klube, Champions League. Një pikë kyçe në skuadrën e Gasperinit është edhe mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti. Ky i fundit është një titullar në 11-shen e Atalantës dhe ka treguar vlera dhe nivel të lartë në fushën e lojës.

Një gjë e tillë ka rënë edhe në syrin e medias së njohur “Goal”, që i ka përgatitur edhe një artikull futbollistit kuqezi. E nisin që nga periudha e dy viteve më parë, kur mbante veshur fanellën e Beneventos, me të cilët numëronte plot 14 humbje rresht. Për të arritur më pas në vetëm pak kohë te mrekullia me emrin Atalanta, ku po kalon edhe arritjet më të mëdha në karrierën e tij. “Goal” nuk i kursen elozhet për Gjimshitin, ndërsa thekson se shqiptari e ka treguar më së miri se e meriton plotësisht vendin e tij në skuadrën e Gasperinit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: