Connect with Us

Grintë, dëshirë dhe duartrokitje! Florian Kamberi shkëlqen te Rangersi

Sport

Grintë, dëshirë dhe duartrokitje! Florian Kamberi shkëlqen te Rangersi

Publikuar

-

Rangersi ka humbur në shifrat 1-3 ndaj Leverkusenit, në ndeshjen e parë të fazës së 1/8-ave për “Europa League”. Një humbje disi surprizuese për skocezët, që kërkonin të vazhdonin edhe më tepër në këtë kompeticion. Por tashmë skuadra e Gerrard e ka më shumë se të vështirë për të kaluar më tej.

Florian Kamberi do të aktivizohej në fushën e lojës në minutën e 54 të takimit, për të zënë vendin e Aribo. Vetëm pak sekonda duheshin në fushë për të nisur me driblimet e tij dhe shmangiet ndaj kundërshtarëve, për të rritur entuziazmin e publikut dhe për të fituar duartrokitjet e një stadiumi të tejmbushur.

Padyshim që duke parë gjendjen e stadiumeve sot, shumë lojtarë e kanë zili një moment të tillë, pasi futbolli po luhej në arena të boshatisura ku asgjë nuk dëgjohej nga shkallët e stadiumit. Megjithëse nuk arriti të shënonte pasi nuk po shërbej nga shokët e ekipit, figura e Kamberit ka qenë pozitive me dëshirën, grintën dhe vrapimet e tij për të vendosur në presion kundërshtarët. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: