Connect with Us

Lajm i mirë për Strakoshën, Tare përgatit dy goditje të bujshme

Seria A

Lajm i mirë për Strakoshën, Tare përgatit dy goditje të bujshme

Publikuar

-

Lazio po zhvillon një sezon madhështor dhe po rivalizon me Juventusin për titullin kampion në Serie A. Skuadra e Inzaghit numëron vetëm një pikë më pak se kryesuesit bardhezi dhe sezonin e ardhshëm do të luajë në Champions League.

Presidenti Lottito dhe Igli Tare kanë dy objektiva për merkaton e verës. Drejtori sportiv do të tentojë sërish të arrijë një akord me Oliver Giroud. Francezi i Chelsea del lojtar i lirë në fund të këtij sezoni dhe ardhja e tij do rrisë eksperiencën e Lazios.

Për sulmuesin interesohen edhe Interi e Lyon, por Tare beson se do arrijë marrëveshjen me Giroud. Emri tjetër është Jack Bonaventura. Milanisti shihet si alternativa perfekte e Luis Alberto. 30-vjeçari ndodhet në vitin e fundit të kontratës me kuqezinjtë dhe rinovim nuk do të ketë.

Hapi i radhës është rinovimi me disa prej lojtarëve, mes tyre edhe ai me Thomas Strakoshën. Portieri shqiptar, Radu dhe Lulic janë tre emrat e parë me të cilët do të nisin negociatat e rinovimit të kontratave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: