Connect with Us

Largimi duket i sigurt, zbulojet shifra që kërkon Verona për Kumbullën

Kombëtare

Largimi duket i sigurt, zbulojet shifra që kërkon Verona për Kumbullën

Publikuar

-

Marash Kumbulla është një nga lojtarët shqiptar më në formë për këtë sezon. Mbrojtësi kuqezi bëri debutimin e tij në Serie A këtë edicion dhe që prej momentin të parë nuk është larguar më nga formacioni i Hellas Veronës.

Paraqitjet e tij nuk kanë kaluar pa u vënë re nga shumë skuadra të ndryshme në Europë. Ofertat nuk kanë munguar për 19-vjeçari dhe Inter e Napoli e duan me çdo kusht në ekip. Hellas Verona ka vendosur edhe çmimin e kartonin të Kumbullës dhe sipas klubit verones Kumbulla vlen 30 milionë euro. Çdo skuadër që do të tentojë lojtarin kuqezi do të paguajë shifrën e kërkuar nga Verona.

Në këtë mënyrë Kumbulla bëhët kështu një nga lojtarët shqiptar me vlerën më të lartë në merkato aktualisht.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: