Connect with Us

Mbledhje e Jashtëzakonshme/ Bundesliga drejt pezullimit përfundimtar, ja çfarë pritet të ndodhë

BundesLiga

Mbledhje e Jashtëzakonshme/ Bundesliga drejt pezullimit përfundimtar, ja çfarë pritet të ndodhë

Publikuar

-

Sipas gazetës ‘Express’ të Köln kjo fundjavë mund të jetë e fundit për Bundesligën këtë sezon.

Të hënën do ketë një mbledhje të jashtëzakonshme të Federatës Gjermane të Futbollit dhe mund të vendoset përfundimi i kampionatit për këtë sezon. Nuk do ketë kampion, nuk do ketë të rënë nga kategoria. Vendi 1-6 aktual do kualifikohen për në Europë dhe nga sezoni i ardhshëm kampionati do ketë 22 ekipe, 4 më tepër të ardhura nga liga e dytë. Në fund të sezonit do ketë 4 të rëna direkt në kategorinë e dytë dhe një që do luajë si gjithmonë me PlayOff.

E njëjta gjë do vlejë dhe për DFB-Pokal, ku sivjet nuk do ketë fitues. Mbetet për tu parë çfarë do vendoset, por e sigurt është që masa do ketë. Masa e parë është që ndeshjet e fundjavës do luhen pa tifozë.

Përsa i përket Champions League do ketë një mbledhje ditën e martë të UEFA me drejtuesit e klubeve. Edhe këtu mbeten në lojë të gjithë hipotezat e mundshme, nga shtyrja për disa javë deri tek anullimi. Fati i Europianit duket i vendosur, me shumë mundësi nuk do zhvillohet këtë verë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: