Connect with Us

Ndërprerja e Superiores për shkak të Coronavirus/ Lajm i mirë për Kukësin, Bylisin, Laçin dhe Vllazninë

Sport

Ndërprerja e Superiores për shkak të Coronavirus/ Lajm i mirë për Kukësin, Bylisin, Laçin dhe Vllazninë

Publikuar

-

Gara është ndërprerë dhe nuk dihet nëse do të luhet apo jo futboll zyrtar në javën e ardhshme, ndërprerja e kampionatit, është pritur mirë nga disa ekipe dhe nga disa të tjera që i kishin në kulmin e formës jo. Por, kjo ndërprerje u shërben katër nga skuadrave të Superiores…

Kukësi ka vuajtur mungesën e Vasil Shkurtajt apo dhe Emiljano Mustës që do të mungonin edhe sikur të luhej nesër. Shkurtaj e Musta janë nga më të mirët në formacionin e skuadrës së Shehit, pa harruar edhe rikuperimin e plotë të Besar Musollit, lider në mesfushën kuksiane.

Te Bylisit rikthehen në formën e tyre më të mirë, Bicaj, Goxha e Ndreca, tre titullarë edhe këta mjaft të spikatur në pjesën e parë të garës.

E njëjta gjë edhe me Vllazninë, ku Hristov shpresohet që të rikuperohet duke qenë se ëhstë një nga afrimet më të goditura sipas drejtuesve kuqeblu .

Pa harruar edhe Laçin, ku Teko e Nuabueze rikuperohen 100% dhe janë gati për pjesën e mbetur të garës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: