Connect with Us

Olsi Rama ironizon: Luajmë “Play Station” dhe e shpallim aty fituesin e Superiores

Sport

Olsi Rama ironizon: Luajmë “Play Station” dhe e shpallim aty fituesin e Superiores

Publikuar

-

Drejtori i Partizanit, Olsi Rama, ka bërë ironi me masat e marra në futbollin shqiptar pas ardhjes së Koronavirusit. Në një prej tyre thuhej që duhej të evitoheshin sa më tepër kontaktet fizike, duke iu referuar këtu edhe përplasjeve të nervave që shpeshherë ndodhin edhe në futbollin tonë, duke grumbulluar shumë lojtarë pas nervave të lojës.

Pikërisht për këtë çështje, Olsi Rama ka thënë për “Top Channel” që e parë në këtë mënyrë, do të ishte më mirë që kampionati të luhej në “Play Station” dhe të shpallej atje fituesi i Superiores.

“Kemi pasur një komunikim me masat e marrë nga Federata dhe një pjesë është bazike, që duhet të ketë parasysh çdo person, jo vetëm lojtarët. Pastaj ka edhe një pjesë tjetër që na shkaktoi ilaritet sa i përket kontakteve fizike që duhen evituar. Nuk e di sesi bëhet kjo. Nëse do të luajmë futboll, atëherë ejani dhe të luajmë futboll. Nëse duhet të mbyllet kampionati, atëherë hajde dhe të luajmë “Play Station” dhe ta shpallim aty fituesin”, tha Olsi Rama. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: