Connect with Us

Paniku nga Koronavirusit/ Tare mesazh për shqiptarët: Kjo luftë fitohet me mbrojtje!

Sport

Paniku nga Koronavirusit/ Tare mesazh për shqiptarët: Kjo luftë fitohet me mbrojtje!

Publikuar

-

Drejtori i klubit të Lacios Igli Tare dha mesazhin për shqiptarët që të tregojnë kujdes për veten dhe të afërmit e tyre nga përhapja e koronavirusit.

Në një video-mesazh të shpërndarë nga kryeministri Edi Rama, zyrtari i klubit itlian përsëriti mesazhet për të zbatuar rregullat higjenike dhe shmangien e lajmeve të rreme.

Mesazhi i Igli Tares për shqiptarët:
Përshëndetje nga Roma! E para ndihuni mirë! Në Shqipëri po bëhen ato që në Itali u bënë me shumë vonesë. Ne jemi mbyllur në shtëpi dhe ju lutem bëjeni dhe ju. Ju lutem, mos dilni për qejf rrugëve dhe zbatoni rregullat sepse kjo është një luftë që fitohet me mbrojtje! Kijeni parasysh, duke u ruajtur mbrojmë veten tonë dhe njerëzit e familjes, sidomos njerëzit që kanë probleme shëndetësore dhe pleqtë.

Mos kini frikë, ruajuni nga lajmet e rreme! Lani duart, hapni dritaret, mësuani dhe fëmijëve tuaj dhe kini besim se çdo gjë do të kalojë me sukses! Ju përqafoj dhe mos harroni, mbani 1 metër distancë!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: