Connect with Us

Po ngroh stolin/ Alen Sherri do të largohet nga Vllaznia, ja ku pritet të transferohet

Sport

Po ngroh stolin/ Alen Sherri do të largohet nga Vllaznia, ja ku pritet të transferohet

Publikuar

-

Alen Sherri, pak vite më parë u zbulua si talent në Shkodër, e madje shihej si e ardhme e sigurt e portës kuqeblu. Ka pesë sezone që luan titullar në skuadrën e Vllaznisë, ndërsa këtë sezon do ta mbaj mend gjatë, pasi drejtuesit, në disa ndeshje madje nuk ë përfshinë as në stol për shkak të golit që pësoi me Tiranën në ndeshjen e luajtur në shtëpi, ku shkodranët u mundën në “Loro Boriçi” 0-1 në fundin e sfidës.

Më pas Tedi Laço luajti dy ndeshje, ndërsa më pas është afruar maqedonasi Efremov. Ky i fundit madje ka qenë titullarë në javët e fundit dhe duket se e ka siguruar formacionin bazë.
Por, Alen Sherri që në verë pati disa oferta, e madje është kërkuar nga disa ekipe të elitës, mes tyre edhe Tirana e Bylisi apo dhe Teuta, duket se këtë verë mund të largohet përfundimisht nga Vllaznia.

Ish-portieri i Shpresave nuk e duron dot këtë trajtim që po i bëhet, ndërsa nuk përjashtohet mundësia që karrierën ta vijojë edhe jashtë vendit, duke qenë se eksperienca nuk i mungon duke qenë se është vetëm 22 vjeç.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: