Connect with Us

Skënderbeu në super formë, ja dy futbollistët që kanë sakrifikuar shumë në ndeshjet e fundit

Sport

Skënderbeu në super formë, ja dy futbollistët që kanë sakrifikuar shumë në ndeshjet e fundit

Publikuar

-

Skënderbeu në ndeshjen ndaj Kukësit fitoi dhe u fut në zonën Europë, ndërsa korçarët këtë sezon duan që të mos jenë më poshtë se në tri vendet e para, ose të fitojnë Kupën e Shqipërisë, që sërish përkthehet me një biletë Europiane.

Por, në ndeshjen me Kukësit, kanë sakrifikuar dy nga titullarët e skuadrës së Ilir Dajës dhe bëhet fjalë për Bruno Ditën që ka luajtur me probleme në gju, por edhe Krasniqin. Ky i fundit u sakrifikua edhe dy javë më parë në Shkodër.

Vetë ecuria e skuadrës, ka bërë që dy titullarët të “shtrëngojnë” dhëmbët dhe të luajnë. Por, tashmë me këtë pushim të detyruar, skuadra korçare do të jetë më e relaksuar si dhe di të ketë më shumë ambicie kur të rifillojë gara sërish…

Me rikthimin e Jashanicës, apo dhe formën e mirë të sulmuesit Mensah, duket se korçarët jo vetëm janë konsoliduar në formacion, por tashmë kanë edhe alternativa në stol, duke qenë një ekip më i plotë në këtë pjesë të dytë të sezonit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: