Connect with Us

Tiranës i ngrin buzëqeshja, merr lajmin e keq para ndeshjes me Bylisin

Sport

Tiranës i ngrin buzëqeshja, merr lajmin e keq para ndeshjes me Bylisin

Publikuar

-

Tirana do të luajë në Ballsh, por për sfidën e ardhshme me Luftëtarin, skuadra mund të mos ketë pesë lojtarë, gjithmonë nëse këta të fundit plotësojnë numrin katër të kartonëve të verdhë.

Aktualisht janë disa futbollistë me tre kartonë. Lista nis me Agustin Torasën dhe vazhdon më pas me Erion Hoxhallarin, Majkëll Ngonë, Albi Dokën dhe Uinful Kobinanë.

Nëse Tirana fiton, lojtarët mund të marrin të verdhë dhe ata mund t’i shlyejnë në sfidën me Luftëtarin ku vështirësia nuk është nga ato të hatashmet.

Bardheblutë janë nëntë pikë larg vendit të dytë dhe pak a shumë të shpallur kampionë. Vetëm matematika nuk e lejon skuadrën e Egbosë të festojë para kohe.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: