Connect with Us

Edhe Klaus Gjasula në panik, trajneri i Padebornit me koronavirus

BundesLiga

Edhe Klaus Gjasula në panik, trajneri i Padebornit me koronavirus

Publikuar

-

Vazhdon paniku edhe në Gjermani per koronavirusin. Trajneri i klubit gjerman të Paderbornit, Steffen Baumgart, dyshohet se është i infektuar me Koronavirus.

Kreu i pankinës së skuadrës ku luan edhe gladiatori shqiptar, Klaus Gjasula, i është nënshtruar mëngjesin e sotëm analizave për të mësuar të vërtetën mbi gjendjen e tij shëndetësore. Vetë klubi gjerman e bën të ditur një lajm të tillë, përmes një komunikimi në faqen zyrtare të tyre.

Paderborn tregon se përgjigjet e analizave do të jenë në duart e tyre pasditen e sotme, ndërsa ky do të ishte rasti i tretë në kampionatin gjerman nëse rezulton pozitiv, teksa ditën e djeshme Hanoveri ka konfirmuar prekjen e dy lojtarëve të tij.

Ndërkohë një infektim i Baumgart vë në rrezik të gjithë klubin e Paderborn së bashku me Gjasulën, që sidoqoftë duhet të ndjekë tashmë rregullat e vendosura dhe të izolohet për 14 ditë, në mënyrë që të shmanget përhapja e Covid-19.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ylli i Dortmundit bën postimin epik/ Ja si do dukemi pas karantinës (foto)

Publikuar

-

E gjithë bota është paralizuar tashmë nga Coronavirusi dhe shumica e shteteve janë në izolim, me njerëzit që janë të vetëkarantinuar në shtëpitë e tyre. Shumë njerëz, mes tyre edhe futbollistë kanë preferuar t’i qethin flokët e tyre krejtësisht, në mungesë të një berberi, pasi edhe këta të fundit i kanë mbyllur sallonet e tyre. […]

LEXO TE PLOTE