Connect with Us

Goditet eshe futbolli spanjoll, regjistrohet rasti i parë me Koronavirus

La Liga

Goditet eshe futbolli spanjoll, regjistrohet rasti i parë me Koronavirus

Publikuar

-

Vjen edhe rasti i parë me koronavirus në futbollin spanjoll. Leganes është klubi i prekur, por nuk bëhet fjalë për një futbollist. Drejtori i përgjithshëm i klubit iberik, Martin Ortega ka dalë pozitiv në testet e kryera.

Leganes ka ndërprerë seancat stërvitore, ndërsa Ortega është shtruar në spital. Gjendja e tij konsiderohet e mirë dhe do të rikthehet në shtëpi për të vazhduar mjekimet.

Klubi spanjoll uron që drejtuesit të shërohet sa më shpejt dhe shpreson që asnjë pjesëtar tjetër të mos jetë prekur nga virusi i rrezikshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: