Connect with Us

“Nëse nuk do isha këngëtar, do luaja si futbollist për Vllazninë”, rrëfimi special i Bujar Qamilit

Sport

“Nëse nuk do isha këngëtar, do luaja si futbollist për Vllazninë”, rrëfimi special i Bujar Qamilit

Publikuar

-

Bujar Qamili është një figurat e njohura që gjendet gjithmonë në stadium për të ndjekur Vllazninë. Sa herë që shkodranët luajnë, ndiqen edhe nga këngëtari i njohur. Ndërkohë në një intervistë për “Shkodra Sport”, Qamili shprehet se dëshira e dytë është që të ishte futbollist dhe të përfaqësonte Vllazninë. Madje në kohën më të hershme ka qenë edhe pjesë e ekipeve tek të rinjtë.

“Pasioni im për futbolli është shumë i madh, siç e dini, e kam luajtur dhe kam qenë pjesë e ekipeve zinxhire të Vllaznisë deri me të rinjtë. Më pas zgjodha muzikën dhe natyrisht që nuk jam pishman për këtë gjë, por e përsëris nëse nuk do të isha marrë me muzikë, do të kisha qenë futbollist dhe do të kisha luajtur me Vllazninë”, tha Qamili.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: