Connect with Us

VIDEO/ Luftë e vërtetë në Brazil, gjyqtari ndëshkon me karton të kuq 8 futbollistë

Sport

VIDEO/ Luftë e vërtetë në Brazil, gjyqtari ndëshkon me karton të kuq 8 futbollistë

Publikuar

-

Një incident tepër i shëmtuar u regjistrua në derbin e Porto Alegres mes Gremios dhe Internacional, e cila përfundoi në një betejë “lufte”, ku futbollistët e të dyja skuadrave u përplasën me grushta dhe shkelma, ku numri i kartonave të kuq të nxjerrë nga xhepi i gjyqtarit ishte plot 8.

GREMIO

Tensioni filloi disa minuta nga fundi, teksa situate doli nga kontrolli në minutën e 88-të pas një përplasje dukshëm të qëllimshme mes Moises dhe Pepe. Situta më pas u përkeqësua dhe degjeneroi në dhunë. U desh ndërhyrja e Policisë që situatë të qetësohej.

GREMIO5

Gjithsesi ky nuk ishte një record për “Copa Libertadores” për sa i përket kartonave të kuq, pasi ai mbetet në ndeshjen mes Bokës dhe Sporting Kristal të vitit 1971 ku gjyqtari nxorri nga xhepi i tij plot 19 kartonë të kuq. Një çmenduri!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: