Connect with Us

Coronavirusi/ Ish-trajneri i Italisë: Kam humbur miqtë, prindërit duhet…

Seria A

Coronavirusi/ Ish-trajneri i Italisë: Kam humbur miqtë, prindërit duhet…

Publikuar

-

Veriu i Italisë është ndër vatrat e koronavirusit dhe zona më e prekur në Europë nga COVID-19. Trajneri italian, Cesare Prandelli, i cili drejtoi kombëtaren e kaltër gjatë viteve 2010-2014, ka dhënë një rrëfim emocionues në mediat italiane.

“Kam humbur disa miq të mi prej koronavirusit dhe kam prindërit, të cilët kanë rezultuar pozitive, të izoluar në shtëpi. Ndoshta kemi ndalur gjithçka një javë me vonesë… Dy nga tre personat që njihja ishin tifozë të zjarrtë të Fiorentinas.

Duhet të pranojmë realitetin dhe të qëndrojmë në shtëpi, kjo është e vetmja mënyrë për të ndihmuar të tjerët. Unë kam humbur disa miq, kjo është një situatë dramatike, sidomos për njerëzit që nuk kanë mundur të qëndrojnë afër të dashurve të tyre”, deklaron Cesare Prandelli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: