Connect with Us

Coronavirusi shkatërroi gjithçka/ Champions dhe Europa League me format të ri

Sport

Coronavirusi shkatërroi gjithçka/ Champions dhe Europa League me format të ri

Publikuar

-

Champions League dhe Europa League mund të rifillojnë sipas një formati të ri në momentin që UEFA do të vendosë të luhet sërish pasi ndalesës prej emergjencës së koronavirusit.

Media prestigjioze britanike “Daily Mail” zbulon planin e drejtuesve të UEFA-s, të cilët kërkojnë që ndeshjet e mëtejshme të luhen me vetëm 1 takim dhe në fushë neutrale me qëllim që finalet e këtyre dy kompeticioneve në dy qytetet e njohura europiane Stamboll dhe Gdansk.

Vendimi përfundimtar do të merret më 17 mars në Nion të Zvivrës, ku 55 drejtuesit e federatave të shteteve bashkë me krerët e UEFA-s do të japin përgjigjen përfundimtare rreth fatit të EURO 2020, Champions League dhe Europa Leagues.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: