Connect with Us

E bujshme/ Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli

Kombëtare

E bujshme/ Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli

Publikuar

-

Mario Giuffredi vazhdon të flasë për të ardhmen e Elseid Hysaj.

Menaxheri i futbollistit të kombëtares shqiptare në një intervistë për Radio Punto Nuovo, ka vlerësuar Hysajn, por në të njëjtën kohë ka bërë të ditur se është e pamundur që shkodrani të qëndrojë te klubi i kaltër edhe sezonin e ardhshëm.

”Hysaj është një futbollist që për 3 vite ka qenë një nga më të mirët në Serie A dhe gjithashtu gjatë kësaj periudhe në kampionat dhe në Kupë që është aktivizuar nga Gattuso. Ka treguar se zotëron një nivel shumë të lartë. Por është e pamundur që ai të qëndrojë te Napoli. Ka ardhur moment që Elseid të ndryshojë ambient edhe pse Napoli ka qenë gjithmonë një prioritet për ne”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: