Connect with Us

E gjithë bota në luftë ndaj coronavirusit/ Messi bën reagimin e fortë

La Liga

E gjithë bota në luftë ndaj coronavirusit/ Messi bën reagimin e fortë

Publikuar

-

Koronavirusi është kryefjala e gjithçkaje momentalisht në botë. Futbolli është pezulluar në kampionatet elitare dhe yjet e këtij sporti kanë bërë thirrje për të ruajtur qetësinë në kohë të tilla.

Cristiano Ronaldo reagoi ditën e djeshme, ndërsa sot e ka radhën Lionel Messi. Argjentinasi ka shprehur falenderimet e tij për mjekët që po luftojnë në frontin e sulmit.

“Po jetojmë ditë të vështira për të gjithë botën. Ne jetojmë me frikën se çfarë po ndodh, ndërsa duhet të vendosim veten dhe në vendin e atyre që po luftojnë në vijën e parë të sulmit. Mjekët që kanë lanë pas familjet e tyre dhe të dashurit e zemrës. Një mbështetje e madhe për ta”, – shkruan fituesi i “Topit të Artë” në Instagram.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: