Connect with Us

Etrit Berisha spektakolar, ja në cilin vend renditet për portierët më të mirë këtë sezon

Kombëtare

Etrit Berisha spektakolar, ja në cilin vend renditet për portierët më të mirë këtë sezon

Publikuar

-

Ekipi i Spal, ku luan gardiani ynë kuqezi Etrit Berisha po përjeton një sezon shumë zhgënjyes. Sidoqoftë, pavarësisht se Spal ndodhet në fundin e tabelës së Serie A, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Berishën, i cili po bën një nga sezonet e tij më të mira.

Këtë gjë e konfirmojnë edhe statistikat, ku Berisha listohet si portieri i 3-të në “Top 5” kampionatet më të mirë të Evropës për sa i përket pritjeve të bëra gjatë këtij sezoni.

31-vjeçari ka kryer plot 107 pritje këtë sezon, më shumë se çdokush tjetër në Serie A. Sa i përket “top 5” kampionateve, vetëm Dubravka (Neëcastle) dhe Aitor (Levante), kanë bërë më mirë se gardiani kuqezi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: