Connect with Us

Kaos te Fiorentina/ Shkon në 4 numëri i të infektuarve, mes tyre dhe Cutrone

Seria A

Kaos te Fiorentina/ Shkon në 4 numëri i të infektuarve, mes tyre dhe Cutrone

Publikuar

-

Vlahovic rezultoi pozitiv me COVID-19 dhe nuk është i vetmi te Fiorentina që duhet të luftojë me virusin e ri. Klubi vjollcë ka dalë me deklaratë dhe zbulon se janë edhe tre të tjerë që kanë dalë pozitivë pas kryerjes së testit.

Njëri është fizioterapisti, Stefano Dainelli, ndërkohë që dy të tjetër janë futbollistët Patricks Cutrone dhe German Pazella. Fiorentina bën me dije se të gjithë këta ndodhen në shtëpitë e tyre të izoluar dhe janë në gjendje të mirë.

Kështu rritet numri i lojtarëve të Serie A që kanë dalë pozitivë në Serie A. I pari ishte Daniele Rugani i Juventusit, për t’u pasuar nga Manolo Gabiani i Sampdoria. Klubi nga Genoa një ditë më parë publikoi edhe emrat e katër lojtarëve të tjerë, që kanë marrë virusin e ri./abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: