Connect with Us

“Nuk luaj te Shqipëria se është Hysaj”/ Flet mbrojtësi shqiptar në super formë

Kombëtare

“Nuk luaj te Shqipëria se është Hysaj”/ Flet mbrojtësi shqiptar në super formë

Publikuar

-

Mbrojtësi kuqezi Ivan Balliu, i cili aktivizohet me skuadrën e Almeiras në La Liga 2, ka dhënë një intervistë për gazetën “AS”, ku ka rrëfyer dhe rolin e tij në Kombëtaren Shqiptare.

28 vjeçari Balliu deklaroi se është krenar që përfaqëson Shqipërinë, ndërkohë ka sqaruar dhe mospjesëmarrjen në ndeshjet e fundit me Kombëtaren.

Rikthimi te Kombëtarja- Ata më ftuan në listën e fundit, mirëpo fakti që në Spanjë nuk ndalohen ndeshjet e klubeve kur luajnë Kombëtaret bëri që të mos shkoja.

Nuk kisha qenë pjesë e klubit prej 1 muaji dhe nëse do të ikja përsëri atëherë do të duhej të përshtatesha përsëri nga fillimi. Vendosa të qëndroj dhe të flas me Federatën. Për më tepër, zgjedhja e parë për krahun e mbrojtjes është Hysaj, që luan për Napolin. Fola me ta dhe më dhanë leje.

Federata- Më kuptoi. Ata e dinë që zgjedhja e parë është Hysaj. Unë jam zëvendësues, kështu që nuk kishim probleme.

Të luash për një vend ku nuk je lindur apo rritur- Paraardhësit e babait tim janë nga Shqipëria dhe është një nder të luaj për ta. Kurrë nuk kam menduar është e vështirë apo jo. Gjithmonë i marr ndeshjet serjozisht dhe jap 100%.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: