Connect with Us

Rrahmani dhe Kumbulla në karantinë, mësohet gjendja e shqiptarëve

Seria A

Rrahmani dhe Kumbulla në karantinë, mësohet gjendja e shqiptarëve

Publikuar

-

Pas rezultatit pozitiv të testit të futbollistit të Sampdorias, Manolo Gabiadini, klubi i Veronës u detyrua të mbyllej në karantinë. Veronezët ishin kundërshtari i fundit i dorianëve në kampionat, dhe në kuadër të masave për të mos përhapur virusin COVID-19, u vendos që futbollistët dhe stafi të izoloheshin.

Mes tyre edhe dy mbrojtësit shqiptar, Marash Kumbulla e Amir Rrahmani. Së fundmi, ka ardhur edhe përditësimi nga gjendja e lojtarëve dhe stafit teknik të Veronës, teksa mësohet se të gjithë janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe shqetësimet kanë qenë të vogla.

Ai që ka qetësuar edhe më shumë ambientin është mjeku që ka theksuar se rreziku që lojtarët e Veronës të kenë marrë virusin COVID-19, është i vogël.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: