Connect with Us

“Shkoni t’ju shërojë Ronaldo”, Artan Fuga: Ç’ja fut kot kjo doktoresha! Të mbylli gojën dhe të bëjë detyrën

Sport

“Shkoni t’ju shërojë Ronaldo”, Artan Fuga: Ç’ja fut kot kjo doktoresha! Të mbylli gojën dhe të bëjë detyrën

Publikuar

-

Akademiku i njohur Artan Fuga ka komentuar deklaratën e një mjeke italiane e cila duke iu referuar pagës që ajo merr, i drejtohet të prekurve me koronavirus të shkojnë te Ronaldo të kurohen se ai merr miliona.

Në një postim në rrjetet sociale, Fuga nënvizon se mjekët edhe në Shqipëri, më të mirët duhet të paguhen mirë, por në një moment si ku ku jemi në luftë me të keqen, duhet të mbyllin gojën e të bëjnë punën.

POSTIMI I PLOTE

C’ja fut kot kjo doktoresha!!!

Nëpër rrjete sociale qarkullon një deklarim i një mjekeje italiane që thotë pak a shumë : shkoni kurohuni te futbollistët tani që marrin miliona jo te ne mjekët që marrim 1300 euro!!!

Cfarë cinizmi !!!

Sigurisht mjekët, jo vetëm, duhet të paguhen sa më mirë, por jo vetëm ata! Këtu nuk kam ndonjë gjë për të thënë!

Veçanërisht mjekët shqiptarë, infermierët, sikurse edhe profesione të tjera të rëndësishme nuk mund të paguhen me lekët e mizerjes!

Sidomos ata më të mirët, më të përkushtuarit! Pafund lekë atyre, me kusht lidhjen e parasë me rezultatet!

Por një profesionist në këto kohë të një lufte të njerëzimit me të keqen, duhet të mbylli gojën dhe të bëjë detyrën, ajo bën presion me paratë! Duket sikur përfiton nga fatkeqësia e të tjerëve dhe kërkon paratë e xhepit të vet. Qoftë edhe me të drejtë!

Eshtë njësoj sikur një oficer sapo plas lufta të thotë : Tani të shkojë të luftojë Ronaldo!

Në kohë epidemie italianët tani të kenë diktaturën e mjekes!

Sa për futbollistët mos harrojmë se futbolli është një industri që prodhon vlera. Një ndeshje e rëndësishme u luajt pa spektatorë, u humbën 5 milion euro. Brenda dy orësh!

Ai Ronaldua i prodhon!

Shikoni cfarë prodhon! Po vlerat monetare të reklamës, të drejtat e transmetimit televiziv etj.

Ku shkojnë këto parà? Qarkullohen, bëjnë të mundur shteti të marri taksa dhe të paguajë mjekë e infermierë!

Po shembullin që jep për qindra mijë të rinj për t’u marrë me sport dhe që kalisin shëndetin për të mos u sëmurur!

Po miliona njerëz që sportin kanë aktivitetin kulturor kryesor? Cfarë do bënin ata? Do pinin, drogoheshin, do merreshin me krim?

Cfarë bën Ronaldo? Ja atë e gjuan topin me këmbë me fallco dhe e fut me milimetra te cepi! Duket qesharake? Po hajde ta bëjë ajo doktoresha këtë golin! 🙂

Ronaldo

Duket si qesharake por qindra milionë vetë në botë vdesin, paguajnë, brohorasin për atë.

Ronaldo një ka!

Ja fut kot kjo e shkreta, nuk merr vesh fare si funksionon ekonomia dhe shoqëria. Kështu është kur fut hundët ku nuk duhet dhe arsyeton nga instiktet personale, nisesh nga përjetime personale, nga uni personal!

Flet budallalliqe në kohën që nuk duhet!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: