Connect with Us

6 rekordmenët e Serisë A, mes tyre edhe dy yjet e Shqipërisë

Kombëtare

6 rekordmenët e Serisë A, mes tyre edhe dy yjet e Shqipërisë

Publikuar

-

Në një skuadër futbolli ka futbollistë të ndryshëm. Janë ata teknikët, spektakolarët dhe shënuesit e golave, janë të tjerë që vrapojnë dhe sakrifikojnë për të mos lejuar kundërshtarët që të shënojnë, teksa janë edhe lojtarët e trajnerëve: ata që nuk mungojnë kurrë.

Plot 6 lojtarë i kanë luajtur të plota të 26 javët e Serie A këtë sezon. Katër janë portierië, mes tyre edhe Thomas Strakosha i Lazios dhe Etrit Berisha i Spal (Juan Musso i Udinese dhe Bartlomiej Dragowski i Fiorentinës).

Futbollistë janë dy: Alessio Romagnoli i Milanit dhe Stefano Sabelli i Brescias. Të dy nuk kanë humbur asnjë sfidë të kampionatit. Për fat të mirë nuk janë dëmtuar dhe as nuk janë s’kualifikuar me kartonë. Meritë e madhe duke llogaritur që të dy janë mbrojtës…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: