Connect with Us

Armando Broja rekordmen, sulmuesi kuqezi hyn në historinë e Çelsit

Kombëtare

Armando Broja rekordmen, sulmuesi kuqezi hyn në historinë e Çelsit

Publikuar

-

Armando Broja është një nga talentet më të mëdha të vendit tonë dhe të Çelsit padyshim. Sulmuesi ka treguar aftësi shumë të mira dhe së fundmi në ndeshjen me Everton u bë lojtari i parë shqiptar që luan në një ndeshje zyrtare me Çelsin.

Gjithsesi, ai nuk regjistroi një rekord vetëm për vendin tonë, por ishte aktor i një rekordi për skuadrën e Çelsit. Me futjen e tij në lojë, duke zëvendësuar Zhiru në minutat e fundit të ndeshjes, Broja u bë lojtari i 750 në histori që luan për ekipin e Çelsit.

Në listën e debutuesve jubilarë janë edhe emra si Zuma dhe Bosingua, që kanë lënë gjurmë të thella te Çelsi dhe shpresojmë që edhe Broja të ketë fatin e tyre. Sulmuesi është edhe pjesë e kombëtareve të të rinjve të Shqipërisë dhe së shpejti do të ketë mundësinë të debutojë në ekipin e parë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: