Connect with Us

Coronavirusi/ Shpërthen sulmuesi i njohur: Po na trajtojnë si derra

Premier Liga

Coronavirusi/ Shpërthen sulmuesi i njohur: Po na trajtojnë si derra

Publikuar

-

Që pas përhapjes së Covid-19 në Europë, të gjitha Federatat e Futbollit vendosën të pezullonin kampionatet. Vetëm Premier League nuk e bëri një gjë të tillë dhe kërkonte t’i luante takimet me dyer të mbyllura. P

or, menjëherë pas konfirmimit se trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ishte pozitiv me Coronavirus atëherë drejtuesit vendosën pezullimin e mënjëhershëm.

Ky veprim nuk i ka përlyqer aspak ish-lojtarit të kombëtarës, Wayne Rooney. Anglezi që tashmë aktivizohet në Championship në radhët e Derbyt, ka folur me tone të ashpra ndaj FA.

“Për lojtarët, stafet e klubeve dhe familjarët e tyre ka qenë një javë e vështirë. Ne nuk u trajtuam mirë nga qeveria dhe Federata’’, janë fjalët e para të 34-vjeçarit.

‘’Pse duhet të prisnim deri të premten. Duhej të dilte faatkeqësisht rasti i Artetës që Federata të bënte gjënë e duhur. Vetëm pas mbledhjes urgjente u mor vendimi që duhet të ishte marë që në fillim. Të gjithë ne jemi trajtuar si derrat e Guinesë’’, mbyll Rooney.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: