Connect with Us

E bujshme/ Dy skuadra të Premier Ligës në luftë për Strakoshën

Kombëtare

E bujshme/ Dy skuadra të Premier Ligës në luftë për Strakoshën

Publikuar

-

Lazio është duke bërë një nga sezonet më të mira të viteve të fundit, teksa ndodhet në vendin e dytë me 62 pikë, vetëm 1 më pak se kryesuesit e Juventus. Një meritë në këtë sukses ka edhe gardiani kuqezi, me Thomas Strakoshën që është titullar i padiskutueshëm mes shtyllave.

Forma e mirë që po kalon lojtari nuk ka mbetur pa u vënë re, teksa dy skuadra nga Premier Liga dëshirojnë shërbimet e tij. Tottenham dhe Leicester City janë në një garë të ashpër për shërbimet e 24 vjeçarit, teksa kontrata aktuale e portierit me “Shqiponjat” e Lazios skadon në 2022. Igli Tare do të synojë rinovimin, duke mos e lënë të lirë pa një shumë të majme eurosh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Juventin i thekur, por Rama e gjen motivimin te rivalët: Të bëhemi si Milani i Sakit

Publikuar

-

Nga

Në Itali ka dhënë mendimin e tij sesi duhet të dilet nga kjo situatë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Një juventin dhe që e adhuron këtë skuadër, por kur vjen puna për të gjetur histori të mëdha suksesi, përfundon te Milani i kohërave të arta. Si në rastin për zgjidhjen e kësaj pandemie dhe […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Jam një person i ndjeshëm”, Sadiku i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Duartrokitja nga ballkoni në orën 8 të mbrëmjes për doktorët spanjollë dhe personelin shëndetësor që po luftojnë me koronavirusin është kthyer në diçka të përditshme tashmë. Një nga këta persona që e kryen çdo mbrëmje këtë gjest mirënjohjeje është dhe sulmuesi kuqezi, Armando Sadiku, i cili luan për skuadrën e Malagës në Spanjë. Në një […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE