Connect with Us

E bujshme/ Ibrahimovic i vë një kusht të fortë Milanit për rinovimin

Seria A

E bujshme/ Ibrahimovic i vë një kusht të fortë Milanit për rinovimin

Publikuar

-

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, po bën mirë në këtë aventurë të tij të dytë me “Djallin”. Suedezi ka rikthyer entuziazmin në skuadër dhe ka arritur të jetë një “lokomotivë” e mirë për djemtë e Piolit.

Drejtuesit duan të rinovojnë kontratën me “Bishën” suedeze, por ky i fundit ka një kusht. Ai kërkon nga drejtuesit që kuqezinjtë të bëjnë një merkato cilësore dhe të ketë përforcime në skuadër.

Gjiganti nuk dëshiron që të luajë për një ekip që vë në dyshim dhe pjesëmarrjen në Europa League. Drejtuesit i kanë idetë e qarta dhe duan të rrisin nivelin e grupit, por ka pikëpyetje të mëdha. Ibra momentalisht ndodhet në Suedi së bashku me familjen e tij për shkak të koronavirusit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: