Connect with Us

E rëndë/ Klubi i madh i La Ligës me 5 vetë të infektuar me coronavirus

La Liga

E rëndë/ Klubi i madh i La Ligës me 5 vetë të infektuar me coronavirus

Publikuar

-

Ditën e sotme u konfirmuar se mbrojtësi i Valencias, Garay kishte rezultuar pozitiv me Coronavirus. Gjithsesi, duket se nuk ka qenë ky lajmi më i keq për Valencian, pasi klubi spanjoll ka dalë së fundmi me një komunikatë urgjente.

Në komunikatë, klubi nga “Mestalla” njofton se janë konfirmuar tashmë plot 5 raste me COVID-19. Emra nuk bëhen të ditur, por sipas mediave bëhet fjalë për pjesëtare të stafit teknik ose atij drejtues.

Vërtet alarmante kjo situatë, jo vetëm në Spanjë, por në të gjithë Botën. Për momentin janë mbi 157 mijë të prekur në të gjithë Botën, ku vendet më të prekura janë Kina dhe Italia.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: