Connect with Us

Lojtarët e Superiores në ajër, shumë ekipe mund të mos zbresin në fushë nesër

Sport

Lojtarët e Superiores në ajër, shumë ekipe mund të mos zbresin në fushë nesër

Publikuar

-

Skuadrat e Superiores tashmë janë në “ajër” për shkak se po përhapet edhe në Shqipëri “COVID-19”. Në fakt nga masat paraprake shumë ekipe duke qenë se kampionati u pezullua vendosën që të lënë të lirë lojtarët e tyre.

Nuk ndodhi kështu me disa ekipe si: Partizani e Bylisi që vijuan stërvitjen sipas programit deri në ditën e shtunë, por sipas distancës së këshilluar…

Por, nuk dihet edhe për nesër dhe shumë skuadra janë në ajër. Teuta e Vllaznia apo dhe Bylisi kanë lajmëruar për stërvitje, por duke parë se disa nga akset më kryesore në vend janë të bllokuara, nuk dihet se çfarë do të bëhet me Skënderben e Luftëtarin apo dhe Tiranën…

Situata tashmë është kaotike, gara është në kulmin e vet dhe ende nuk ka një vendim nga klubet…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: