Connect with Us

Nesër vendimi final për futbollin shqiptar, ja çfarë pritet të ndodhë

Sport

Nesër vendimi final për futbollin shqiptar, ja çfarë pritet të ndodhë

Publikuar

-

Pezullimi i kampionatit pa afat të caktuar pak ditë më parë dhe gjendja në të cilën ndodhet vendi për shkak të ruajtjes nga virusi “COVID-19”, duket se do të detyrojë që nesër të ketë një tjetër dalje zyrtare të FSHF-së në lidhje me kampionatin…

Themi kështu, pasi disa ekipe kishin planifikuar që të zbresin nesër në fushën e stërvitjes, siç janë Vllaznia e Teuta, apo dhe të tjerë që edhe e kishin të konfirmuar, por duket se shkodranët e shtynë sot në mesditë duke lajmëriuar stafin e lojtarët se stërvitja nuk do të nisë nesër.

Të njëjtën gjë bëri edhe klubi durrsak që duket se ka njoftuar stafin dhe skuadrën se do të mblidhen ditën e martë dhe nesër pritet që të ketë një njoftim tjetër edhe për ta…

Por, duket se do të jetë FSHF ajo që do të udhëzojë klubet se çfarë rrjedhë do të kenë skuadrat, aq më tepër që kampionati tashmë është në pikën e vet më kulminante….

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: