Connect with Us

Plot me yje/ Ja formacioni me futbollistët më të mirë mbi 35 vjeç (foto)

Sport

Plot me yje/ Ja formacioni me futbollistët më të mirë mbi 35 vjeç (foto)

Publikuar

-

Vitet e arta për të luajtur futboll, janë 24-30 vjeç, ose më saktë, kështu konceptohej e mendohej për vite të tëra. Megjithatë, yje të shumtë të futbollit modern na kanë treguar se i madh bëhesh edhe 19 vjeç, si dhe qëndron në majë dhe mbi të 30-at. Ibrahimovic, Cristiano Ronaldo, Iniesta, Cazorla, Chiellini e shumë të tjerë, kanë treguar ritme të larta jo vetëm pas moshës 30 vjeç, por dhe pas 35-ve.

Lojtarë të mëdhenj që historia e futbollit vështirë t’i përsërisë. Me lojtarët që po shkëlqejnë dhe pas moshës 35 vjeçare, mund të ndërtohet dhe një formacion ideal, të cilin do e kishin zili shumë trajnerë. Buffon në portë, Dani Alves në të djathtë, Adriano në krahun tjetër. Dyshja e qendrës: Chiellini e Thiago Silva, luftarakë!

Në mesfushë, magjia dhe klasi i Iniestës, i mbështetur nga fenomenali Santi Cazorla. Kapiteni i Betis, Joaquin, në krahun e djathtë, mesfushor klasik anësor dhe i palodhur. Në krahun tjetër, grinta e Ribery, që po shkëlqen ende me Fiorentinën. Dyshja e sulmit, është e frikshme, premton gola dhe aftësi lideri: Cristiano Ronaldo dhe Zlatan Ibrahimovic. Formacion fantastik!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: