Connect with Us

“Po na vrisni”, shpërthejnë futbollistët e klubit të njohur historik

Sport

“Po na vrisni”, shpërthejnë futbollistët e klubit të njohur historik

Publikuar

-

Futbollistët e Gremios zbritën në fushë duke mbajtur maska, në shenjë proteste ndaj autoriteteve braziliane që vazhdojnë të luajnë pavarësisht emergjencës së Koronavirusit.

Futbolli në kampionatin brazilian vazhdon të luhet normalisht, pavarësisht se me dyer te mbyllura. Gremio luante përballë Sao Luizit (2-2), por e bëri të qartë se kampionati po vazhdon pa vullnetin e klubeve, të cilat ndihen të rrezikuara për shëndetin e tyre.

Gremio

Presidenti i klubit, Paulo Luz, tha se jeta është më e rëndësishme sesa futbolli dhe kampionati duhet ndalur urgjentisht. Brazili nuk është i vetmi vend që vazhdon të luajë futboll. Në Europë edhe Turqia po bën rezistencë, duke vijuar ta zhvillojë normalisht kampionatin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: