Connect with Us

Rasti i parë në La Liga, futbollisti i njohur argjentinas rezulton pozitiv me Koronavirus

La Liga

Rasti i parë në La Liga, futbollisti i njohur argjentinas rezulton pozitiv me Koronavirus

Publikuar

-

Edhe La Liga preket nga Coronavirusi. Lojtari i parë që ka dalë pozitiv është argjentinasi i Valencia, Ezequiel Garay. Vetë lojtari e ka konfirmuar diçka të tillë përmes një postimi në llogarinë e tij në “Instagram” dhe tregon se është vetizoluar.

“Është e qartë që e kam filluar vitin 2020 keq. Kam dal pozitiv me Coronavirus. Ndihem shumë mirë dhe tani mbetet t’i kushtoj vëmendje këshillave të autoriteteve shëndetësore. Tani për tani do të izolohem”, shkruan Garay.
Real Madrid më parë është futur në karantinë për shkak të një lojtari të ekipit të basketbollit që ishte prekur nga COVID-19. Numri i të prekurve në Spanjë është rritur ndjeshëm ditët e fundit, duke e kthyer Coronavirusin në një problem serioz.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: