Connect with Us

Reali “harron” coronavirusin, bën gati 160 milionë për një nga sulmuesit më të mirë në botë

La Liga

Reali “harron” coronavirusin, bën gati 160 milionë për një nga sulmuesit më të mirë në botë

Publikuar

-

Pavarësisht se për momentin e gjithë Bota është e përqendruar te lufta ndaj Coronavirusit, ka edhe ekipe qe mendojnë në lidhje me futbollin dhe merkaton, si për shembull Reali i Madridit.

Sipas asaj që shkruan “Mirror”, drejtuesit nga Madridi po përgatisin një ofertë të majme për të bindur Liverpoolin që të heq dorë nga shërbimet e Sadio Mane. Real ka gati 160 milionë euro për të marrë senegalezin në “Santiago Bernabeu”.

Mane ka edhe 3 vite të tjera kontratë me Liverpool dhe kjo është arsyeja krysore e ofertës marramendëse që kanë përgatitur “Los Blancos”. Zidane e pëlqen shumë sulmuesin 27-vjeçar dhe tashmë pritet që të ketë zhvillime të shumta në merkaton e verës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: