Connect with Us

Rey Manaj merr lajmin më të keq të mundshëm

La Liga

Rey Manaj merr lajmin më të keq të mundshëm

Publikuar

-

Të gjithë shqiptarët i kishin sytë në Spanjë për të pritur një debutim të Manajt te Barcelona. Kjo do të ishte hera e parë që një futbollist shqiptar do të luante me ekipin e parë te katalanasit. Setien e ka grumbulluar në shumë raste në stërvitje, ndërsa do ta merrte edhe në stol ndaj Getafes.

Por sërish në këtë përballje nuk kishte vend për Manajn. Ky i fundit nuk po e gjen veten as në skuadrën e dytë, atje ku ka shënuar vetëm një gol deri tani dhe në atë rast, duke e tundur rrjetën nga 11-metërshi.

E megjithatë Setien e ka grumbulluar Manajn edhe në stërvitjen e fundit që kishte skuadra, përpara se të mbyllej për shkak të emergjencës nga Koronavirusi. Ky pushim i gjatë dhe mbyllja e kampionatit, ia bën të pamundur debutimin këtij lojtari me Barcelonën.

Sipas asaj që raporton prestigjozja spanjolle “AS”, Luis Suarez do të kthehet në fushë në fillim e prillit. Pra do të jetë gati thuajse që për ndeshjen e radhës dhe njëkohësisht për përballjen ndaj Napolit për “Champions League”. Edhe futbolli në Spanjë do të shtyhet për një kohë të gjatë, pasi në këtë vend sapo ka nisur të shpërthejë situata si në Itali dhe është e pamundur që të luhet para prillit.

Duke futur këtu edhe faktin që ardhja e Braithwate do e nxirrte menjëherë Manajn si plan të dytë dhe njëkohësisht faktin që ndeshjet e mbetura do të jenë “jetë a vdekje” për Barcelonën, në luftën e ndezur për “La Liga” dhe “Champions League”, atëherë Manaj është në luftën me të pamundurën, për t’u futur në histori si lojtari i parë shqiptar që luan me katalanasit. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: