Connect with Us

Të gjithë të izoluar në shtëpi/ Futbollisti i Skënderbeut “thyen rregullat”

Sport

Të gjithë të izoluar në shtëpi/ Futbollisti i Skënderbeut “thyen rregullat”

Publikuar

-

Koronavirus ka mbërthyer edhe Shqipërinë. Futbolli në vend është ndalur për shkak të mos përhapjes dhe bllokimit nga ana e Qeverisë që ka marrë disa masa drastike. Një ndër gjërat që janë ndaluar është edhe përdorimi i makinave, ndërsa disa kanë zgjedhur të përdorin biçikletat.

Eni Imami, futbollisti i Skënderbeut në pamundësi për të lëvizur me makinë ka përdorur biçikletën. Së bashku me disa shokë të tjerë mbrojtësi ka preferuar të lëviz me biçiklet për të kaluar disa momente argëtimi duke mos qendruar në shtëpi. Shumë klube u kanë vendosur kushte lojtarëve që të qendrojnë në shtëpi e mos të lëvizin për të evituar këtë virus, por kjo nk vlen për Imamin që i ka shkelur këto “rregulla”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: