Connect with Us

Tentoi të vidhte një dyqan në Italia, shikoni çfarë i bën futbollisti i Serisë A grabitësit

Seria A

Tentoi të vidhte një dyqan në Italia, shikoni çfarë i bën futbollisti i Serisë A grabitësit

Publikuar

-

Mbrojtësi i SPAL-it, Tiago Çionek, ka bërë një gjest me të vërtetë fantastik dhe të veçantë së fundmi në Itali.

Një person ka tentuar të grabisë një nga të paktët dyqane që janë ende të hapur në Itali, në këtë kohë të vështirë nga Koronavirus. Megjithatë hajduti është përballur me një situatë të këndshme, teksa pas tij është vënë në ndjekje mbrojtësi polak i SPAL-it, Çionek.

Ky i fundit sapo ka parë hajdutin, i është vënë nga pas dhe e ka kapur atë duke e mbajtur deri sa mbërriti policia. “Pasi dëgjova këto lajme, unë i telefonova personalisht Çionek për ta falënderuar. Gjesti i tij ishte i veçantë dhe tregoi altruizëm të madh, duke u bërë edhe më i veçantë gjatë këtij momenti të vështirë.

Të shohësh një vjedhje dhe të ndërhysh, pa frikë, ta ndjekësh nëpër rrugë, do të thotë të kujdesesh për atë që ndodh në këtë qytet.”, tha kryetari i bashkisë Ferrara, Alan Fabri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: