Connect with Us

U mërzitët më izolimin brenda në shtëpi?/ Shoku i Elseid Hysajt iu jep recetën magjike

Kombëtare

U mërzitët më izolimin brenda në shtëpi?/ Shoku i Elseid Hysajt iu jep recetën magjike

Publikuar

-

Serie A ka ndërprerë aktivitetin deri më datë 3 prill, teksa situata e krijuar nga përhapja e virusit Covid-19 paraqitet alarmante në fqinjët përtej Adriatikut. Klubet kanë ndërprerë edhe stërvitjet, ndërsa lojtarët janë izoluar nëpër shtëpitë e tyre. Të qendruarit gjatë gjithë kohës në banesat e tyre duket diçka e vështirë për të gjithë, por futbollistët e kampionatit Italian kanë nisur të gjejnë mënyra për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe për të kaluar kohën gjithashtu.

Shoku i Elseid Hysajt te Napoli, Dries Mertens, duket se e ka gjetur zgjidhjen në karantinën e tij, teksa shpërndan një video në “Instagramin” ku shihet me një shishe vere në duar, të cilën e përdor si peshë ndërkohë që ushtron “armët” e punës, këmbët. “Këshilla ime më e madhe në jetë: pak verë është zgjidhja e shumë problemeve”, shkruan futbollisti belg, që po ndjek masat e marra nga Italia për të luftuar Koronavirusin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: