Connect with Us

Video/ Kampion bote me Gjermaninë, Mustafi iu flet shqip fëmijëve

Sport

Video/ Kampion bote me Gjermaninë, Mustafi iu flet shqip fëmijëve

Publikuar

-

Shkodran Mustafi është një nga futbollistët me origjinë shqiptare, konkretisht nga Gostivari i cili ka arritur të fitojë tituj dhe të luajë mes më të mirëve në Europë. Fituesi I Kupës së Botës me Gjermaninë, tashmë aktivizohet me Arsenal në Premier League ku përtej ëdo kritike ia ka dal të luajë me trajnerin e ri Mikel Arteta.

Futbollit në Europë është totalisht I pezulluar për shkak të përhapjes së Coronavirus, por disa nga futbollistët kanë zgjedhur të bëjnë një sfidë, ku teksa lajnë duart ashtu sië janë dhe rregullat nga specialistët, duhet të mbajnë dhe xhonglime.

Shkodran Mustafi I është bashkuar sfidës së bashku me fëmijët e tij e teksa xhonglon topin, mbrojtësi I Arsenal dëgjohet t’iu flasi shqip fëmijëve të tij. Diëka e tillë është një surprizë e këndshme, pasi dihet se Mustafi është I lindur në Gjermani, por mesa duket gjuhën shqipe nuk e ka harruar dhe tashmë e trashëgon edhe tek fëmijët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: