Connect with Us

Video/ “Ndoshta edhe nuk më lejohet”, presidenti Refik Halili: Dua të shpërthej!

Sport

Video/ “Ndoshta edhe nuk më lejohet”, presidenti Refik Halili: Dua të shpërthej!

Publikuar

-

Top Channel ka nisur një dokumentar për klubin e Tiranës ndër vite, sa i përket 100 vjetorit. Pjesa e dytë e emisionit “Exclusive” do të publikohet në ditën e dielë. Shumë rrëfime do të ketë nga figura me peshë të madhe në klubin bardheblu, por njëkohësisht edhe nga ana e presidentit të ekipit, Refik Halili. Ky i fundit shprehet se është tifoz i flaktë i skuadrës në fragmentin e shkurtër që ka dalë, duke thënë se është “më i keq” edhe se sportdashësit “e këqinjë” që shpërthejnë në stadium për klubin e tyre.

“Për moshën që kam unë ndoshta edhe nuk më lejohet, por jam edhe më i keq se disa që thonë jemi “të këqinjë”. Pra jam tifozë dhe herë-herë edhe unë dua që të shpërthej. Gjithmonë kam pasur dëshirën për të bërë një ekip që të shkojë te objektivi, për t’u shpallur kampion”, ka thënë Halili.

Per ta shkeputur pak vemendjen te dielen pjesa e dyte e 100 vjetorit te "Tirones" ne Top-Channel

Gepostet von Procesi Sportiv am Samstag, 14. März 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: