Connect with Us

Video/ Situata e vështirë, Orges Shehi ka një mesazh për të gjithë shqiptarët

Sport

Video/ Situata e vështirë, Orges Shehi ka një mesazh për të gjithë shqiptarët

Publikuar

-

Orges Shehi para pak kohësh mori vendin e trajnerit Shpëtim Duro, ku aventura e tij te verilindodrët nuk nisi në mënyrën më të mirë të mundshme.

Megjithatë tashmë Shehi e ka harruar për një moment futbollin, kjo për shkak të situatës së vështirë nga Koronavirus. Ashtu si të gjithë, edhe trajneri i Kukësit është i detyruar të qëndrojë në shtëpi, në mënyrë që të mos rrezikojë.

Gjithashtu ai ka edhe një mesazh sensibilizues për të gjithë Shqiptarët, teksa thotë se të gjithë të jemi të përgjegjshëm dhe për të mirën e çdo kujt të qëndrojmë në shtëpi. “Këto ditë po kalojmë një situatë të vështirë, por jam i bindur se të gjithë bashkë do ia dalim.

Ju lutem të jemi bashkëpunues për të zbatuar rregullat, të jemi përgjegjshëm për veten tonë, për fëmijët, për prindërit tanë. Qëndrojmë në shtëpi.”, thotë Shehi.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: